Oppo A83 orta segmente hitap ediyor

Çin kökenli bir üretici olan Oppo son yıllarda önemli atılımlar sergiliyor. Kısa süre önce FIFA ile kritik bir anlaşmaya imza atan Oppo, önümüzdeki yıl Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası ile bir sonraki Avrupa Şampiyonası’nın teknoloji sponsoru olmuştu. 2018 ile birlikte, Avrupa’da daha etkin bir görünüm sergilemek isteyen Oppo, hitap ettiği müşteri sayısını da arttırma niyetinde. Bunun için model yelpazesini genişleten Çinli üretici, şu aralar yeni bir model üzerinde daha çalışıyor. Geçtiğimiz gün TENAA’da ortaya çıkan Oppo A83, özellikleri baz alındığında orta segmente hitap eden bir cihaz.

Çinli üreticilerin ağırlıklı olarak orta segmente hitap eden modeller çıkarmasının temel nedeni, bu skaladaki müşteri yoğunluğunun çok daha fazla olması. Ayrıca Oppo’nun söz sahibi olduğu Çin ve Hindistan gibi pazarlarda da orta segment modeller çok daha fazla satıyor.

Oppo’nun orta segmentteki yeni üyesi Oppo A83 gücünü 2.4GHz hızında çalışan 8 çekirdekli bir yonga setinden alıyor. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 16GB. Arka tarafında 13MP, ön tarafında ise 8MP kamera bulunduran telefon, 3090mAh gücünde bataryadan besleniyor.

1440×720 piksel çözünürlüğünde 5.7 inçlik ekranla gelecek olan telefonun fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil. Oppo’nun yeni modelini de ilk olarak ülkesi Çin’de satışa sunması bekleniyor. Telefonun global pazara çıkıp çıkmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

KAYNAK:SABAH